Rörstrand matservis

513261

MATSERVIS, Rörstrand, 43 dlr, benvitt porslin med förgylld kantdekor, bestående av 11 mattallrikar, 9 assietter, 13 små tallrikar, 4 uppläggningsfat, 4 skålfat, 1 karott samt 1 såssnipa

Kantnagg förekommer

Keramik/Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Rörstrand matservis

Budhistorik (6 bud)
3745223
650
3741674
600
3745221
600
3741674
3745219

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.