Kateder från Västergötland

513243

KATEDER, 1800-talets första hälft, bemålad, bakstycke med låda, sidostycken med dörrar, höjd 115, 114x48
Proveniens: Skola i Västergötland

Skador, en låda samt nycklar saknas

Möbler, Övriga möbler, Allmoge

Rum 20

Kateder från Västergötland

Budhistorik (11 bud)
3746787
1 700
3752887
1 600
3746787
3752078
1 400
3746787
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.