Hertha Hillfon, pastell

513241

HERTHA HILLFON (1921-2013): Kvinnoporträtt, signerad H Hillfon, kol och pastell, ca 59x47 cm,

Proveniens: Enligt uppgift inköpt av direkt konstnärinnan, 2000-talet.

Konst, Teckningar

Rum 21

Hertha Hillfon, pastell

Budhistorik (1 bud)

3741576
2018-01-07 00:33:17

2018-01-14 kl 19:45
Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.