Bojan Kina Kangxi

513235

BOJAN, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av figurscen samt bananplanta i underglasyrblått, höjd ca 21 cm, trälock medföljer

Proveniens: Tobisons Antikhandel

Mynningen med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Bojan Kina Kangxi

Budhistorik (52 bud)
3753561
33 000
3753556
32 000
3753548
31 000
3753547
30 000
3753544
29 000

Slutpris SEK:
33 000
3 224 EUR, 3 772 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.