Matskedar och dessertskedar silver London

513204

MATSKEDAR, 11 st., DESSERTSKEDAR, 2 st., sterlingsilver, olika mästare och årtal, London 1750-60-tal, matskedarna med reliefornament vid skaftfästet, total vikt ca 625 g

Slitage

Silver

Budhistorik (6 bud)
3766165
1 600
3762472
3757731
1 400
3756725
1 300
3753965

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.