Jacob Ängman bestick silver modell "Rosenholm"

513167

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 58 dlr, silver, bestående av: 12 bordsgafflar, 11 bordsknivar, 11 dessertskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 kaffeskedar stämplade GAB, Stockholm 1970-tal, längd mellan ca 12 - 19,5 cm, silvervikt exkl. knivar ca 1170 g

Bruksslitage

Silver

Monter 15

Jacob Ängman bestick silver modell

Budhistorik (7 bud)
3750586
7 200
3750251
7 000
3750251
6 600
3744668
6 400
3744243
5 000

Slutpris SEK:
7 200
726 EUR, 863 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.