Arne Jacobsen 2 (+2) stolar Myran

513161

ARNE JACOBSEN, stolar, 2 (+2) st, Myran/3100, trebenta, 1960-tal, Fritz Hansen, sits i laminerat, svartlackerat trä, mattförkromade ben, sitthöjd ca 43 cm

Bruksslitage, märken, färgbortfall, 2 stolar med sprickor/svag rygg, 2 med senare, vita benavslut

Möbler, Stolar

Hylla 10

Budhistorik (25 bud)
3752364
4 200
3752354
3752359
3 800
3752354
3 600
3752352
3 400

Slutpris SEK:
4 200
410 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.