Fat Kina 1700-tal

513143

FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av stiliserade pioner i emaljfärger, järnoxid samt guld, brättet med rutbård, diameter ca 25 cm

Smärre slitage, micronagg

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (22 bud)
3750470
3750412
3750412
1 900
3750469
1 800
3750412

Slutpris SEK:
222 EUR, 264 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.