Soffa stolar NK

513123

SOFFA, STOLAR, 1 par, 1900-talets första hälft, fanérad i mahogny, dekor av intarsia, mönstrad klädsel, stolarna skyltmärkta AB Nordiska Kompaniet (otydlig numrering), lösa plymåer, längd ca 195 cm
PROVENIEINS: Möbeln beställdes av Gösta Diedrichs inför familjens inflytt till Tysta gatan 7 under tidigt 1900-tal.

Senare klädsel, smärre ytskador

Möbler, Stolar

Rum 13

Soffa stolar NK

Budhistorik (6 bud)
3755699
550
3744611
500
3755696
500
3744611
3752178

Slutpris SEK:
550
54 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.