Trumpetvas Kina

513096

TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av figurer i underglasyrblått, höjd ca 33 cm

Mynningen med större nagg, livet med sprickor

Orientaliskt, Porslin

Trumpetvas Kina

Budhistorik (21 bud)
3751921
2 400
3751852
3751439
3751436
1 900
3751428
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 288 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.