Ring 18 k vitguld diamant

513092

RING, 18 k vitguld, briljant ca 0,65 ct, enligt gravyr, troligen Hugo Strömdahl, Stockholm, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 2,5 g

Bruksslitage, otydliga stämplar

Guld/Smycken

Baltzarsgatan 6, Malmö

Ring 18 k vitguld diamant

Budhistorik (15 bud)
3752058
6 400
3752048
6 000
3752038
5 800
3752021
5 600
3752011
4 400

Slutpris SEK:
6 400
581 EUR, 624 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.