Skrivbord troligen Carl Bergsten

513063

SKRIVBORD med tre lådor i sargen, "Danderyd", Nordiska Kompaniet, troligen Carl Bergsten, 1920-tal, skyltmärkt 26714 26822 samt brännmärkt NK, björk, franskpolerat, nyckelbussngar i mässing, höjd ca 76, 130x75 cm

Fanérlagningar, nyckel saknas

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 1

Budhistorik (37 bud)
3749660
12 500
3749645
12 000
3749645
11 500
3749658
11 000
3749645
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 221 EUR, 1 429 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.