Spegel Karl Johan förgylld

512953

SPEGEL, förgylld, 1800-talets första hälft, empire, krönet med dekor av parställda sfinxer, palmetter samt fleuroner, framtagen originalförgyllning, höjd ca 88 cm, bredd ca 47 cm

Glaset äldre men ej original

Diverse, Speglar

Rum 17

Spegel Karl Johan förgylld

Budhistorik (11 bud)
3753734
1 700
3753614
1 600
3743619
3753604
1 400
3743619
1 300

Slutpris SEK:
1 700
154 EUR, 166 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.