Bruno Mathsson Piet Hein Superellips Fritz Hansen

512952

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, tvådelad skiva, fanerad i körsbär, 6 förkromade spännben, uttag för datorer, ca höjd ca 71, 360x130 cm

Några fanerings skador vid kanten, ej funktiontestad

Möbler, Kontorsmöbler, Design

Rum 13

Budhistorik (23 bud)
3747488
4 200
3747487
3747482
3 800
3747485
3 800
3747482
3 600

Slutpris SEK:
4 200
410 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.