Martin Holmgren relief

512949

MARTIN HOLMGREN (1921-1969), "Kvinna med barn", signerad och daterad M H 59, 3/3, terracotta, höjd ca 83x40 cm
Proveniens: från utställning Moderna Museet, "Former sökande gemensamt centrum" 1970, katalognr 30, katalog nr 87

Konst, Skulpturer

Rum 13

Martin Holmgren relief

Budhistorik (2 bud)

3743466
3738315

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.