Martin Holmgren terracotta

512948

MARTIN HOLMGREN (1921-1969), "Michou", skulptur, signerad och daterad M H 52, 3/5, terracotta, höjd ca 47 cm
Proveniens: från utställning Moderna Museet, "Former sökande gemensamt centrum" 1970, katalognr 14, ur katalog nr 87

Konst, Skulpturer

Rum 13

Martin Holmgren terracotta

Budhistorik (30 bud)
3748190
2 600
3747347
2 400
3747091
3747337
3747091

Slutpris SEK:
2 600
236 EUR, 273 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.