Lockurna Kina

512906

LOCKURNA, stengods, Kina, 1900-tal, balusterformad, Kangxistil, glaserad i grönt, gult samt grått, dekor i relief av pardrakar med den brinnande pärlan, höjd ca 18 cm

Lockknoppen med lagning

Orientaliskt, Porslin

Lockurna Kina

Budhistorik (8 bud)
3747355
650
3747393
600
3747355
550
3747392
500
3747355
450

Slutpris SEK:
650
66 EUR, 78 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.