Rökelsekar brons

512904

RÖKELSEKAR, brons, Kina, 1900-tal, tripod, hänklar i form av fohundsmaskaroner, dekor i relief, kalligrafi, botten med märke, höjd ca 11 cm, längd ca 9 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 13

Rökelsekar brons

Budhistorik (4 bud)

3747705
450
3746857
3740392
3738809

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.