Skålar med fat Kina 1700-tal

512900

SKÅLAR MED FAT, 6 st., porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), dekor av flodlandskap med pagod samt tårpil i underglasyrblått, diameter ca 10,5-15,5 cm

Nagg, en skål med hårfin spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Skålar med fat Kina 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
3747288
700
3746511
650
3742422
600
3746152
600
3742422

Slutpris SEK:
700
71 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.