Fat Kina 1700-tal

512894

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av tårpil, lotus samt bambu i underglasyrblått, diameter ca 28,5 cm

Ett kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
3747434
550
3747770
500
3747434
450
3746830
3740314

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.