Stekfat Kina

512891

STEKFAT, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder och tårpil i underglasyrblått, längd ca 50 cm

Slitage, smärre krackelering, tillverkningsmärken

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Stekfat Kina

Budhistorik (16 bud)
3747451
3 200
3747468
3747451
2 800
3747449
2 600
3747449

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.