Skomakarlampa

512783

TAKLAMPA, 1900-talets början, motvikt i porslin, kupa i delvis opaque glasmassa med veckad kant, höj- och sänkbar, höjd ca 70 cm

Porslin med krackeleringar, renoverad/nydragen el

Belysning, Taklampor, Diverse, Hem

Rum 12

Skomakarlampa

Budhistorik (22 bud)
3746412
1 800
3745053
1 700
3745053
1 600
3745366
3745053
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.