Dekorelement från buddhistiskt tempel

512765

DEKORELEMENT, 2 st, Kina, 1800-tal, reliefdekor med motiv av buddhistiska figurscener, skuret och förgyllt trä, ca 28x15 cm

Sprickor

Orientaliskt, Konsthantverk

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (2 bud)

3739407
3739058

Slutpris SEK:
35 EUR, 42 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.