Fat Japan Imari

512751

FAT, 4 st., porslin, Japan, 1900-talets början, Imari, konturerade kanter, varierande dekor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 21-31 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Fat Japan Imari

Budhistorik (2 bud)

3742792
3740356

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.