Matservis Rörstrand

512647

MATSERVIS, Rörstrand, 105 delar, jugend, fältspatporslin med reliefdekor i ljusblått, bestående av: 16 djupa tallrikar, 36 mattallrikar, 21 mindre assietter, 18 större assietter, terrin med lock samt fat, 2 salladiärer, 2 såsskålar, lövformat fat, uppläggningsfat 6 st längd 28-63 cm, djupa uppläggningsfat längd 22-27 cm

enstaka delar med nagg, enstaka delar med slitage/blekat, bruksslitage

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Matservis Rörstrand

Budhistorik (17 bud)
3744955
5 800
3744959
5 800
3744955
5 600
3744953
5 400
3744950
5 200

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.