Vas Kina 1800-tal

512638

VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar i form av elefantmaskaroner, dekor av skator i prunusträd i emaljfärger samt sepia, livet med reserver av attribut och lotusslingor, höjd ca 60 cm

Nagg, spricka

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
3744901
8 600
3744743
8 400
3744733
8 200
3744528
8 000
3744528
7 400

Slutpris SEK:
8 600
840 EUR, 983 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.