Dalmålning Mats Olof Andersson

512626

MATS OLOF ANDERSSON (Boda 1798-1876): "Detta är Salomos kröning", daterad 1848, målad på papper, ca 94x108cm, ramad

Slitage, lagningar och retuscher, ej examinerad ur ram

Konst, Äldre måleri, Allmoge

Budhistorik (9 bud)
3738416
8 600
3737669
8 400
3737368
8 200
3737667
8 200
3737368
8 000

Slutpris SEK:
8 600
868 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.