Bordslampor Kina

512603

BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, i form av penselvaser, dekor i emaljfärger och underglasyrblått, höjd ca 47 cm

Borrade för el, en lampa med smärre dekorslitage

Belysning, Bordslampor, Orientaliskt

Rum 7

Bordslampor Kina

Budhistorik (23 bud)
3745101
2 800
3744899
2 600
3744830
2 400
3744898
2 400
3744830

Slutpris SEK:
2 800
254 EUR, 273 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.