Tallrikar fajans

512595

TALLRIKAR, 4+1, fajans, Holland, Delft, 1700-tal samt 1800-tal, kinesiserande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Nagg, slitage, metallomfattning för upphängning

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Tallrikar fajans

Budhistorik (11 bud)
3740329
3742223
750
3740329
700
3740595
650
3740329
600

Slutpris SEK:
78 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.