Gunghäst 1800-tal

512565

GUNGHÄST, 1800-talets andra hälft, skuren i trä, bemålad, ryggparti klätt i rött läder, maxhöjd ca 76 cm

Patina/slitage, saknar, lagning på ena meden. Saknar man och svans (tagel)

Leksaker, Diverse, Samlarobjekt

Hylla 3

Gunghäst 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
3743776
3741328
3742908
3741328
3741327
600

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.