Skål med fat Edward Hald

512528

EDWARD HALD, skål med fat, "Korgmönstret", Orrefors, graverad dekor av blomsterkorgar samt kantbård, signerad Of. H.213.25.S, diameter 28,5, höjd med fat 9,5 cm

fat med kantnagg

Glas, Konstglas

Geijersgatan 14, Göteborg

Skål med fat Edward Hald

Budhistorik (7 bud)
3743120
650
3742853
600
3739376
550
3742852
500
3739376
450

Slutpris SEK:
650
59 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.