Gräddkannor 1800-tal

512510

GRÄDDKANNOR, 2 st, silver, Christopher Creutz, Stockholm 1856 resp Gustaf Folcker, Stockholm 1864, nyrokoko, höjd 13 resp 15 cm, total vikt ca 346 g

Bucklor samt en med bristning

Silver

Gräddkannor 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
3739246
3744078
3739246
3740354
3739246
900

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.