Kaffekanna sockerskål gräddkanna rokokostil

512507

KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, kaffekannan med importstämplar samt inläggningar i handtaget, skål och gräddkanna Danmark, 1900-talets första hälft, rokokostil, med blomdekor i relief, höjd 20, 8,5 resp 10 cm, total vikt ca 1153 g

Smärre repor, bruksslitage

Silver

Budhistorik (4 bud)

3744464
3 600
3744091
3 400
3741978
3 200
3737574

Slutpris SEK:
3 600
327 EUR, 378 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.