Kaffekanna sockerskål empirestil

512488

KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, silver, GAB, Stockholm 1906 resp 1903, empirestil, sockerskålen invändigt förgylld, godronnerat liv, höjd 30 resp 14 cm, vikt 686 resp 272 g

Kannan med inskription, smärre repor

Silver

Budhistorik (6 bud)
3735197
3735196
2 800
3735195
2 600
3735194
2 400
3735193

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.