Bokskåp 1800-tal nyrokoko

512433

BOKSKÅP, valnöt samt valnötsrot, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, överstycke med glasdörrar och bakomliggande hyllinredning, understycke med ovala speglar och bakomliggande hyll- samt fackinrening, skuren dekor, höjd ca 224, 132x51 cm

Ytskador, en nyckelskylt saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 7

Bokskåp 1800-tal nyrokoko

Budhistorik (20 bud)
3744048
4 200
3743559
3743559
3 800
3744025
3 600
3743559
3 400

Slutpris SEK:
4 200
410 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.