Ljuskrona empirestil

512432

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets slut, empirestil, för 8 ljus samt sparljus, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, invändigt elektrifierad med 4 ljuspunkter, höjd ca 80 cm, diameter ca 67 cm

Smärre stötskador

Belysning, Ljuskronor

Rum 17

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (14 bud)
3744059
4 600
3743316
4 400
3742769
4 200
3742375
3742373
3 400

Slutpris SEK:
4 600
464 EUR, 551 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.