Barockljusstakar

512304

LJUSSTAKAR, 1 par (snarlika), malm, barock, 16/1700-tal, bär årtal 1628, signerade undertill, höjd ca 22 cm

Skador, delar saknas, en ljuspipa borrad, kompletterade

Metall, Diverse

Baltzarsgatan 6, Malmö

Barockljusstakar

Budhistorik (8 bud)
3745441
3745440
2 800
3744227
2 600
3739073
2 400
3737754

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.