Bord med intarsia Indien

512301

BIBLIOTEKSBORD, Indien, 1900-talets mitt, sarg med inläggningar, höjd 73, 210x110 cm

Proveniens: enligt uppgift Alva och Gunnar Myrdal, genom arv till nuvarande ägaren

Ytskada

Möbler, Matbord

Rum 18

Bord med intarsia Indien

Budhistorik (11 bud)
3741122
3742200
3741122
700
3741534
650
3741122
600

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.