Käthe Kollwitz etsning

512293

KÄTHE KOLLWITZ (1867-1945): Betendes Mädchen, 1892, osignerad, etsning, ca 19,5x14,5 cm

LITTERATUR: Klipstein 11; Knesebeck 14

Oramad, veck och fläckar i marginalen

Monter 23

Käthe Kollwitz etsning
Budhistorik (5 bud)
3755493
3755487
3754178
3754177
3750872

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.