Vas Kina 1900-tal

511935

TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1900-tal, Gu-formad, Kangxistil, wucai/famille verte, dekor av figurscen och uppställda ting i underglasyrblått, emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 25 cm

Nagg, hårfin kantspricka

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina 1900-tal

Budhistorik (15 bud)
3747710
2 400
3747621
3747603
3747620
3747603
1 700

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.