Kurt Jungstedt oljemålning

511473

KURT JUNGSTEDT (1894-1963): "Fiskebåtar i hamn, Smögen", signerad och daterad Jungstedt -55 samt monogramsignerad KJ 55 a tergo, olja på duk, ca 81x102 cm

Smärre ytskador, fläckar

Rum 14

Kurt Jungstedt oljemålning

Budhistorik (4 bud)

3783041
6 000
3780590
3774204
3774189

Slutpris SEK:
6 000
605 EUR, 719 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.