Alfred Thörne, Forsande bäck

511337

ALFRED THÖRNE (1850-1916): Forsande bäck, signerad Alfr. Thörne, olja på duk, 125 x 75 cm.

Konst, Äldre måleri

Rum 8

Alfred Thörne, Forsande bäck

Budhistorik (28 bud)
3762018
15 500
3762004
15 000
3762015
14 500
3762004
14 000
3761948
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 409 EUR, 1 628 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.