Större samling planscher 1700-1900-tal

510964

SAMLING PLANSCHER, 1700-1900-tal, gravyrer, litografier mm.
Bl.a. Hogarth (efter), Mörner, Sista handteckningar i tryckta originalomslag, Thersner, arkitektur, Stockholm, vyer mm.
Format varierar, ca 640x470 mm för omslagen, planscher något mindre.

Skador, fläckar, revor

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Visas på begäran

Budhistorik (23 bud)
3746079
1 800
3746078
1 700
3746076
1 600
3746074
3746075

Slutpris SEK:
1 800
182 EUR, 216 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.