Samling planscher 2 mappar med ca 80 planscher

510744

SAMLING PLANSCHER, flertalet ur Königliche Gallerie von München und Schleisheim. Herausgegeben von Piloty, Selb & Flachenecker.
Ca 80 planscher, 1800-tal, senare avdrag av originalverk.
Flera i de tryckta originalomslagen. Format varierar, ca 640x470 mm för omslagen, planscher något mindre.
2 originalmappar.

Varierande skick, vissa skador, revor, fläckar. Nötta originalmappar.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Visas på begäran

Budhistorik (25 bud)
3746611
3746169
3746609
3746169
1 700
3746411
1 600

Slutpris SEK:
200 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.