Skulptur sen Ming

510627

SKULPTUR, krederad och bemålad sandsten, sen Ming, 1600-tal, religiös sittande figur, tecken samt bönegömma på baksida, höjd ca 29, bredd 18 cm

Slitage, bortfall

Orientaliskt, Skulptur

Skulptur sen Ming

Budhistorik (7 bud)
3744164
2 400
3742003
3741161
3740787
1 600
3740786

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.