Specialauktion Allmoge märkdukar

481765

MÄRKDUKAR, 3 st, Sverige, 1800-tal, 2 st daterade 1824 en 1831, motiv av blommor, alfabetet mm, ca 29x36, 28x28 resp 27x30 cm; medföljande broderad tavla med landskapsmotiv 1800-tal, ca 18x22 cm

Skador, fäckar

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Budhistorik (12 bud)
3555761
4 400
3540756
4 200
3540756
3 600
3555758
3 400
3540756
2 400

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.