Rolex Datejust herrarmbandsur

481587

ROLEX, Datejust, armbandsur, stål, ca 1979, automatiskt uppdrag, plexiglas, datum, ref: 16014, boettnr. 16000, serienr. 6275252, cal 3035, verknr. 0339874, jubileelänk i stål, viklås, låsnr. 62510H, diameter 36 mm

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Går vid inskrivningstilläfllet, SAV garanterar ej funktionen. Bruksslitage, repor. Glas med nagg.

Klockor/Ur, Specialauktion

Rolex Datejust herrarmbandsur

Budhistorik (7 bud)
3562329
15 500
3559717
15 000
3545085
14 500
3545071
14 000
3544758
10 500

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.