Andes Zorn etsning

480485

ANDERS ZORN (1860-1920): Hårtång - Seaweed-wreath, signerad Zorn, 1914, etsning, ca 12,9x8,9 cm;

LITTERATUR: H&H 275, Asplund 267

Gulnader

Konst, Grafik, Specialauktion

Monter 32

Andes Zorn etsning

Budhistorik (17 bud)
3558707
8 000
3557352
7 800
3558706
7 600
3557352
7 400
3557587
7 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.