Anders Zorn

480483

ANDERS ZORN (1860-1920): Yttersta skären - Seaward Skerries, 1913, signerad Zorn, etsning, ca 18x25 cm;

LITTERATUR: Asplund 256, Hjert & Hjert 265, ZG 256

Gulnader

Konst, Grafik, Specialauktion

Monter 32

Anders Zorn

Budhistorik (16 bud)
3557524
11 000
3554708
10 500
3557521
10 500
3554708
10 000
3557519
9 800

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.