Anders Zorn, "Mot strömmen"

480473

ANDERS ZORN (1860-1920), Mot strömmen - Against the Current, signerad Zorn samt signerad och daterad 1919 i trycket, etsning, 11,3 x 16,4 cm.

LITTERATUR: Asplund 288, Hjert & Hjert 289, ZG 288,

Gulnader

Konst, Grafik, Specialauktion

Monter 32

Anders Zorn,

Budhistorik (18 bud)
3558414
7 800
3558389
7 600
3558338
7 400
3554722
7 200
3558295
7 200

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.